{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.286 visninger | Oprettet:

Bund eftersyn. {{forumTopicSubject}}

Hej,

Jeg skal til at vurdere om det kan betale sig at renovere min båd, eller og jeg skal sælge den. Jeg skal finde ud af om bunden er råddent indvendig.

Så hvis jeg skærer et 10x10 cm hul i bunden. Hvad skal jeg så kigge efter helt præcist, ?

Selvfølgelig skal der ikke ligge vand i, og træet skal ikke være råddent. men hvad hvis det er lidt fugtigt. Kan det så lade sig gøre at skumme det hele med polyurethane skum og lave hullet igen med glasfiber. ?
Og nu har jeg købt en 55 hk motor som skal monteres på hækken ved at bore to huller i. og så kan jeg vel afgøre ved at bore de to huller om hækken er dårlig, og om den skal laves om ? eller er der nemmere metoder?

Mvh. Anders Westberg

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Flooded bathroom. I did a washing machine cycle and a LOT of water poured out of both the general drain and the shower drain. Pls help 1.200 kr.
  • Tjek om vandlås er skruet rigtigt på 500 kr.
  • Tagpap brænding 9.000 kr.
  • Beskære, fjerne ukrudt, klippe hæk i forhave 1.500 kr.
  • Opsætning af gardin i Velux vindue. 1.000 kr.
  • Tilslutning af 2 vaskemaskiner 1.500 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
Bund eftersyn.

Annonce