{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
3.914 visninger | Oprettet:

Mathias R
Mathias R
Tilmeldt:
14. mar 2014
Følger: 1 Emner: 1 Svar: 4

Vurdering af gammel Chalup {{forumTopicSubject}}

Hej.

Jeg købte for et års tid tiden en båd Chalup af en ældre mand til en vennepris, da han var ven af familien og ikke havde kræfterne til selv at håndtere en båd længere.

Jeg har dog gået lidt og spekuleret på hvad sådan en egentlig er værd, så jeg ville høre om i kan hjælpe mig med et bud på en værdi.
Jeg ved faktisk heller ikke hvor den er fra, model navn(hvis sådan et findes eller hvor gammel den, så hvis der er nogle gode bådkendere, må i da meget gerne byde ind med bud og gæt.

Båden er 29 fod, 2,10 m bred, har en 54 hk Mercedes diesel motor(produceret mellem 1968-73), kan måske godt trænge til lidt maling hist og her og en ny kaleche, men er ellers ganske velholdt og motoren kører fint. Den er desuden udstyret med GPS og ekkolod. Der kan sove 4 mand om bord, og der et lille toilet i agterkahytten .


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Handyman til små opgave 500 kr.
  • Få fjernet TV bord 250 kr.
  • Opsætning af en lampe. 1.050 kr.
  • afhentning forskelligt skrald 2.500 kr.
  • Opening a mailbox with a lost key and replacement of lock 770 kr.
  • Vaskemaskine op 650 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Vurdering af gammel Chalup
Kommentér på:
Vurdering af gammel Chalup

Annonce