{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • reparation af tv 2.000 kr.
  • Install a spotlight in leaving room 500 kr.
  • Håndvask sidder fast 625 kr.
  • Hæng hylder op 930 kr.
  • Så hurtigt som muligt 2.500 kr.
  • Rette mellemdør. kan ikke lukkes da den sidder for lavt. 900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Jolle reparation
  • #1   31. maj 2017 Ud fra billedet, er der jo tale om en jolle med dobbelt-skrog som er skummet i midten. D.v.s. at der nu er X-antal mange liter vand inde imellem de to skrog.
    Hvis jeg skulle lave en sådan reparation, ville jeg starte med at klodse jollen op, så den revne der er, står som det nederste punkt. Ud over dette, ville jeg sætte jollen uden for, så revnen vender mod syd. Og så ville jeg lade den stå og dampe af i solen over nogle uger. Når skummet føles tørt, ville jeg bygge skaden op igen med glasfiber. Du kan finde tusindvis af video på youtube vedr. dette. Feks. denne her. https://www.youtube.com/watch?v=DGP3zZMjIUA


  • Kenneth A
    Kenneth A Tilmeldt:
    jun 2006

    Følger: 1 Emner: 4 Svar: 19
    #2   31. maj 2017 Tak for hurtig svar.

    Ja den er dobbelt skroget. Da jeg hev den op, stod den nu ikke lavt i vandet. Tror ikke den har fårt suget alt for meget vand ind, men ja noget er der da helt sikkert. Desværre ligger den ved sommerhuset og kommer ikke lige forbi, men du har ret. Den skal være tør.


Kommentér på:
Jolle reparation

Annonce