{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.405 visninger | Oprettet:

Påhængsmotor med 2 eller 3 cylinder {{forumTopicSubject}}

Hej

Håber der er nogle påhængsmotor-kyndige, som kan hjælpe mig lidt på vej mht. spørgsmål omkring motorvalg til en miki 420 styrepult.

En af følgende typer af motorer står valget i mellem - men hvilke argumenter er der for at vælge den ene frem for den anden:

1. Suzuki 40 HK, to cylinder, elstart (sælger skriver til mig at den er fra mellem 1997-1999) Linkt: http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/suzuki-40-ps-langschaft-oil-injection,-fernschaltung,-e-start!/343418649-211-18266

2. Suzuki 30 HK, tre cylinder, uden elstart, link: t http://www.youboat.fr/images/photo/68/origine/moteur_suzuki-dt30c_14847.jpg

Hvilken type er at foretrække. Det skal lige siges, at min jolle har en forhøjet og sandsynligvis forstærket hæk, så jeg skal bruge en motor med langt ben. Jeg har ikke brug for at vide om der er andre alternativer - kun hvilke af ovenstående som er at foretrække. Håber I kan hjælpe mig!




Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • El løbehjul - skift af bremseklodser - kugoo g2 600 kr.
  • Flytterengøring 2.500 kr.
  • Samling af 2 garderober fra jysk 2.000 kr.
  • Manglende strøm i en væg og en toløbet kontakt, der ikke kan slukke i kolonihaven 880 kr.
  • Skift af bruse armatur 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Påhængsmotor med 2 eller 3 cylinder
Kommentér på:
Påhængsmotor med 2 eller 3 cylinder

Annonce